• Polskie
  • Polska(PLN zł)
/

Jak wybrać odpowiednią bieliznę?

To, czy nosisz biustonosz, czy nie, jest kwestią osobistego wyboru, ale nawet jeśli nosisz go tylko okazjonalnie, nadal musisz wiedzieć, jak prawidłowo zmierzyć swój rozmiar stanika. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że te, które posiadasz, będą pasować, schlebiać i zapewniać wsparcie, do którego są przeznaczone. 

Podczas gdy dobry biustonosz jest zupełnie niezauważalny, zły stanik może stanąć między Tobą a produktywnym dniem w bibliotece, wspaniałym wyjściem na noc lub po prostu zdolnością do zgrabnego zejścia ze schodów. Niestety, wiele z nas posiada zbyt wiele takich, które należą do tej ostatniej kategorii.

Osoby noszące biustonosze wiedzą również, że nasz preferowany styl może się zmieniać w zależności od wielu czynników, takich jak - choć nie tylko - nasz strój, pora miesiąca oraz rozwój i zmiana rozmiaru naszych piersi. Jak więc dokonać pomiaru, aby uzyskać idealnie dopasowany biustonosz?


Jak zmierzyć rozmiar paska biustonosza
Stań w pozycji wyprostowanej bez stanika i za pomocą taśmy mierniczej zmierz się wokół pleców i pod biustem, w miejscu, gdzie zazwyczaj znajduje się gumka stanika. Upewnij się, że taśma idzie po równej linii. Powinnaś czuć się dobrze, ale nie ciasno. Mierz w calach: jeśli uzyskasz parzystą liczbę, to jest to Twój rozmiar paska. Jeśli jest to liczba nieparzysta, zaokrąglij ją do najbliższego cala, aby znaleźć swój rozmiar.

Jak sprawdzić swój rozmiar miseczki?
W tym celu zalecamy, abyś założyła swój ulubiony (tzn. najwygodniejszy) biustonosz, tak aby Twoje cycki były utrzymywane w miejscu, w którym chcesz je mieć. Następnie zmierz się wokół najpełniejszej części klatki piersiowej. Następnie od tego pomiaru odejmij swój rozmiar paska. Różnica oznacza Twój rozmiar miseczki. 0=AA; 1=A; 2=B; 3=C; 4=D; 5=DD; 6=F; 7=FF; 8=G; 9=GG; 10=H; 11=HH; 12=J; 13=JJ; 14=K i tak dalej. Połącz swój rozmiar opaski i rozmiar miseczki, więc masz liczbę, po której następuje litera, na przykład: 34F. To jest Twój pomiar wzorcowy - ale pamiętaj, że istnieje wiele niuansów związanych z poszukiwaniem idealnego dopasowania, takich jak uwzględnienie Twojego stylu i preferencji co do materiału.

 

 

Powszechny problem:

Poluzowane fiszbiny?
Jeśli fiszbiny zaczynają wysuwać się z biustonosza, rozmiar, który nosisz, jest prawdopodobnie za mały. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji, aby zapewnić trwałość biustonosza.


Pasek wbija się w plecy?
Ramiączka Twojego stanika mogą być zbyt ciasne. Poluzuj je tak, aby większość wsparcia pochodziła z paska, a nie z ramiączek. Jeśli to nie zadziała, być może Twoja opaska jest za duża. Pasek powinien być tak dopasowany, aby leżał prosto na plecach.


Przestrzeń między piersiami a miseczką?
Spróbuj mniejszego rozmiaru miseczki. Między Tobą a biustonoszem nie powinno być żadnej przestrzeni.


Biustonoszowa góra?
Jeśli Twoje piersi wystają ponad górną część miseczki, musisz zwiększyć rozmiar.


Środkowy brzeg nie pasuje?
Środkowa część biustonosza zapewnia optymalne wsparcie. Jeśli nie przylega do Twojego ciała, musisz zwiększyć rozmiar miseczki.


Zsuwające się ramiączka?
Jeśli ramiączka zsuwają się z ramion, najpierw spróbuj je zacisnąć. Jeśli to nie pomoże, spróbuj biustonosza z krzyżującymi się plecami lub racerback.


Pod biustem?
Jeśli Twoje piersi wychodzą z dołu stanika, to znaczy, że cierpisz na under boob. Najpierw spróbuj zacisnąć dolną taśmę. Jeśli to nie pomoże, być może potrzebujesz stanika o większej pojemności miseczki. Spróbuj zwiększyć rozmiar miseczki.